2013 m. gruodžio 2 d., pirmadienis

Užupio gamta - XVIIIa. Misionierių palikimas

   Štai ir pirmoji, galbūt ne visiems dar pažįstama, Užupio respublikos gamta!
   Misionierių sodai - tarp Paupio ir Subačiaus gatvių įsikūręs sodas, kuriame išsidėstę trys tvenkiniai - vieta kurioje trumpam pabėgi nuo aukštų pastatų, judrių gatvių bei didelio miesto šurmulio. Parkas nėra didelis, tačiau žavi savo jaukumu, tvarka bei ramybe. Tuo metu kai žmonės lekia apžiūrėti netoliese esančių, neseniai įkurtų - Bernardinų sodų, prie šio Misionierių parko pasirodo vos vienas kitas žmogus.
                                                             Tomo Urbelionio (BFL) nuotr.       
                                       
Nuotr. VSAA

   Šis parkas buvo įkurtas dar XVIIIa. - misionierių. Tuo metu šio parko negalima buvo palyginti su jokiais šalia esančiai parkais dėl savo ypatingos tvarkos ir gausių gerybių. Nors dabar didesnis teritorijos plotas - vien tušti laukai, anksčiau čia augo virš 300 vaismedžių, vietoj trijų, pūpsojo penki žuvingi tvenkiniai, šalia tekėjo du gėlo vandens šaltiniai.  


      Šiuo metu ši teritorija yra tvarkoma, bet patys tvenkiniai yra labai užteršti ir gausūs primėtytų šiukšlių . Tačiau Vilniaus savivaldybės dėka, jau dabar yra paruoštas šios teritorijos sutvarkymo planas, kurį žadama įgyvendinti 2016-18 metais.  Todėl kolkas galime pasidžiaugti tik ramia vietele senamiesčio pakraštį, o po kelių metų galbūt pavyks pasivaikščioti dar viename moderniame, arba atvirkščiai - XVIIIa. istoriją primenančiame parke. 

                                                    maps.google.lt/ nuotr. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą