2013 m. gruodžio 18 d., trečiadienis

Takas spinduliuojantis užupiečių gyventojų dvasia.

    Šį kartą papasakosiu apie Užupio vietą, kuri galbūt labai neišsiskiria iš kitų miesto gatvelių, takelių, tačiau tikrai išsiskria įdomiu gatvelės pavadinimu ir vietinių gyventojų kuriama atmosfera. Jono Meko skresvėjis - takas nuo Užupio g. 24 namo iki Vilniaus dailės akademijos.  Šiuo pavadinimu siekiama įamžinti Jono Meko - kūrėjo, meninko nuopelnus Lietuvai. Pavadinimas šiam takui sugalvotas ne taip ir seniai - 2010-ųjų metų Balandžio pirmąją dieną. O štai ir atidarymo ceremonija :
http://www.youtube.com/watch?v=8rOEid03Duo

   Tų pačių metų rugpjūčio mėnesį šiame take buvo įkurtas Babilono kabančiųjų sodų atspindys - Užupio kabantys sodai. Visas takas buvo nukabintas augalais, dekoracijomis. Šios idėjos organizatorių tikslas -atkreipti dėmesį, kad kiekvienas pats turėtume puošti savo miestus, gatves, kiemus, kad pasaulis taptų gražesnis. O štai kelios nuotraukos iš kabančiųjų sodų kūrimo, kurios tikiuosi įkvėps kiekvieną skaitytoją papuošti savo aplinką:
Šis takas ne visada papuoštas žalumynais, dažnai atrodo apleistas, tačiau einant pro jį, visada pajausime užupiečių gyventojų dvasią ir pastangas kuriant jaukų ir šiltą taką-,,skersvėjį". 


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą